Jdi na obsah Jdi na menu
 


Družinovky Muflonů

Družinovka 24.října

Pohodová schůzka, kde jste si zopakovali, jaké to je v sychravém podzimním dnu najít venku, skoro ve městě suroviny na čaj.

Dejv mezitím roztopil v kamnech a uvařil plný kotlík vody, zatímco čtyři týmy hledali a bojovali o svůj kousek byliny nebo ovoce do čaje. Nalézt se dalo opravdu lecos, šípek, kopřiva, jitrocel, smetanka, hruška, švestka, jablko, lípa i čtyřlístek ...poslední dvě tam příště raději nechte

Zároveň jsme si zahráli hledačku nad mapou, teď už věřím, že je vše jasné :-)

Těším se zítra na výpravu i na další dny.

A vzpomeňte si na slib, co jsme si dali: uvařím čaj z bylinek pro rodinu ... komentáře o tom jak se to povedlo vkládejte do 6.11.

Pěkné dny přeji,

Šemík

PS: a pro ty co dočetli až sem, příští družinová schůzka Muflonů 31.10. není, to jsme si řekli, ale ten kdo chce, může přijít do klubovny Muflonů a uklidit tam, hlavně stoly a podlahu. Nebude za to žádná bodová odměna, jen dobrý pocit. Klubovna bývá odemčená od 15:30 do 18:00. Nebudu kontrolovat, kdo tam byl uklízet a kdo ležel doma u počítače. Je to na každém z vás.

 

Družinovka 17. října

Dnes jsme zahájili rukodělnou podzimní činnost skautů. Úkol je jasný, a teď je ještě třeba do příštího týdne promyslet další postup. Nezapomeň na to, a přes týden se zeptej někoho zkušenějšího, kdo už se dřevem dělal, jistě získáš dobrou radu. A nezapomeň informovat své kamarády v týmu.

Dnešní vyhodnocení bodování:

Hodnotila se rychlá nenápadná soutěž v odhadu délek předmětů. Zvítězil tým ve složení Emil+Jan+Vojta a získal 3b, dvě druhá místa, čili po 2b byli: Kačer+Filip+Abrahám a Mlynář+David+Švejk, za 1b to měl tým Datel+Kryštov+Štěpán.

Dále jsem hodnotil, a to 2b! každého, kdo udělal v přehmatu alespoň 1cm a více. Byli to tito borci:

Filip, Emil, Mlynář, Kryštof, Abrahám a David.

Gratuluji, trénujte doma, protahujte své svaly, bude se vám to hodit :-)

Se stiskem levice

Šemík

PS: přikládám povedenou fotku z ještě povedenejší hry

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář