Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tábor Afrika 2016

2. 8. 2016

untitled.png

 

       Letní skautský tábor v letošním roce pokořil hned několik prvenství, co se historie 7.oddílu týká. Poprvé jsme tábořili u naší základny v Radvančických lesích, u Boudičky a další poprvé byl celkový počet . Je pravdou, že poprvé jsme uskutečnili i program pro vlčata, kteří mohli po týdnu odjet téměř v plném počtu. Poprvé nás bylo na táboře tolik a bylo postaveno 12 teepee, ve kterých jsme na táboře indiánsky bydleli. Další zajímavosti na tomto táboře byla návštěva černocha ze samého středu Afriky - Burundi, lov a příprava ryb vlastníma rukama, exkurze v soukromém hangáru na letišti, slavnostní slibový obřad při nástupu v krojích, návštěva rodičů jen na odpoledne a zapojení do celotáborové etapové hry, velký lov bobříků, úspěšné složení zkoušky třech orlích per a mnoho dalších skvělých zážitků. 

 

voda-v-avfrice.jpg s-vodou-v-africe.jpg

 

       V celotáborové hře jsme letěli letadlem do Jihoafrické republiky, ale kvůli špatnému počasí jsme ztroskotali na severu Afriky v Maroku. Během tábora, jsme ve kmenech postupovali směrem na jich a plnili různé úkoly pro záchranu afrických vesnic tím, že jsme pomáhali získat pitnou vodu, které je v Africe nedostatek. Po cestě jsme také narazili na pytláky, které jsme porazili v závěrečné etapě. Celý tábor se nám plnili barely vodou, která nám na konci přidávala životy při záchraně afrických zvířat.

 

Táborovou písní se stala píseň afrických dětí:

Moja mbili tanu ne, tano sita saba nane, tisa kumi watoto, watoto laugh

 

_mg_7562.jpg

 

       Velký dík, patří klukům, kteří neúnavně chodili do lesa pro dřevo a svou tvrdou prací na službě v kuchyni jsme měli dobré a teplé jídlo. Velké dík patři všem, kteří nebojácně obcházeli tábor na nočních hlídkách, aby jejich kamarádi mohli klidně spát. Velké dík patří těm, kteří pomáhali ostatním při celotáborové hře, aby radost z výhry mohli sdílet mezi zebou. Velké dík patří vám, kteří jste se letošního tábora účastnili a vytvořili tak skvělou atmosféru pobytu v přírodě na čerstvém vzduchu se skautskými zákony na krojové hrudi.

 

 

Táborová rada se stiskem levice děkuje. yes Na viděnou na první oddílové schůzce 2. září enlightened

 

Fotky z tábora naleznete v oblíbených odkazech: Fotky Originála a Homérovo fotoalbum

nebo kliknutím na odkaz níže.

 http://originala.rajce.idnes.cz/Skautsky_tabor_Afrika_2016

       http://homer-homer.rajce.idnes.cz/Tabor_Afrika_2016/

 

img_1685fg.jpg

 

 

Táborová rada ve složení: 

Vedení tábora: Šemík, Originál, Homer, Bombur, Sherlock, Mitch a rádci Abrahám, Emil, Mlynář a Datel

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář