Jdi na obsah Jdi na menu
 


Založení 7. oddílu

7. 11. 2008

          První oddílová klubovna 7. oddílu byla v Sedlicích. Z té doby je i Skautská chata na Kaňku, na které se právě Sedmička pod Milošovým vedením výrazně podílela.

          Po letech nucené pauzy přišlo období obnovení v letech 1968-1970 kdy se Miloš opět ujal vedení. V té době v oddíle právě vyrůstali dva velmi schopní rádci Olda Dobrovolný a Honza Kukral. Nečekaně přichází období nucené pauzy pod hlavičkou Junáka, ale činnost vůdce Miloše pokračuje dále pod hlavičkou Turistického Oddílu Mládeže.

          Na jaře roku 1990 pod střediskovým vedením Slávka Táborského a Miloše Novotného znovuobnovují činnost kromě 7. oddílu i další oddíly Junáka v Kutné Hoře a vzniká dnešní rozsáhlé středisko čítající dva dívčí, dva chlapecké a jeden roverský oddíl.

          Vůdci oddílu od roku 1990 jsou Olda Dobrovolný a Honza Kukral. Po pěti letech tvrdé dřiny ( tak dlouho oddíl soustavně pod hlavičkou Junáka nikdy nefungoval) předávají oddíl Michalovi Horešovi - Šemíkovi.

          Novým střediskovým náčelníkem je roku 2010 jmenovám právě Michal Horeš - Šemík a proto na letním táboře roku 2011 předává vedení Sedmého chlapeckého oddílu Jestřábů svému zástupci Martinovi Levému - Originálovi. 

          Od té doby "prošlo" oddílem více jak 170 chlapců ve věku od 5 do 18 let. Dnešní složení oddílové rady tvoří především chlapci, kteří jsou členy oddílu více jak 12 let. A stále přicházejí další, někteří jen na krátko, z jiných se stávají přátelé na celý život. Děkuji Vám kamarádi/bratři.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář